About us

Firma Intermik Sp. z o.o., znajdując się na top-liście integratorów systemów produkcyjnych i rozwiązań dla przemysłu mięsnego, realizuje kompleksowe projekty w zakresie przetwórstwa wstępnego i głębokiego. Firma wchodzi w skład holdingu INTERMIK, będącego właścicielem lub współwłaścicielem kilku firm europejskich. Prowadzimy pełną obsługę techniczną, technologiczną i informacyjną naszych firm. Realizujemy dostawy części zamiennych, materiałów eksploatacyjnych i wykonujemy wszystkie prace serwisowe, gwarancyjne i pogwarancyjne siłami własnych służb technicznych.


Dia Werke
Czołowy europejski producent zautomatyzowanych systemów logistyki wewnątrzzakładowej i składowania, systemów rozbioru i trybowania mięsa czerwonego.


Metalbud Nowicki
Największy na świecie producent urządzeń najwyższej jakości do głębokiego przetwórstwa mięsa czerwonego i białego. Codziennie wysyłane są do odbiorców na całym świecie trzy jednostki urządzeń przemysłowych.


Novotherm
Znaczący europejski producent systemów warzelniczo-wędzarniczych, dymogeneratorów


Klimatherm
Znaczący europejski producent komór dojrzewalniczych, systemów suszenia, nowoczesnych komór defrostacyjnych


GMN Techmet
Firma europejska z siedzibą w Polsce, której podstawowa działalność to opracowywanie i produkcja systemów: uboju trzody i bydła, kolejek podwieszanych, urządzeń higieny


Karpatia-Buk
Firma europejska z siedzibą na Ukrainie, produkująca wysokiej jakości wiórki bukowe, stosowane w komorach wędzarniczych.


Biuro Projektowe
Własne biuro projektowe, opracowujące projekty technologiczne w zakresie przetwórstwa mięsa.


Могунция – Интеррус
Firma już od 18 lat dostarczająca przyprawy, dodatki i preparaty funkcjonalne, stosowane w przemyśle spożywczym, realizuje pełne wspomaganie technоlogiczne.


Holding INTERMIK jest partnerem strategicznym wielu wiodących firm europejskich: Emi, Risco, Komet, Baader, Alco, Radpak, Unimasz, Scharfen, FoodLogistic, N&N Nadratowski, Dick, Medoc, Carmitech, Reepac, Gaser, Stephan, Freund, Cretel, SUMA Systems, Kbg, Attec, Bestmont SA i wielu inych.